Po vodě – ekologicky, levně a v pohodě
  • SILNIČNÍ MOST PODĚBRADY
  • Plavební komora Hořín
  • Hluboká nad Vltavou

Aktuality

10. 11. 2022
V lokalitě středního Labe vznikají další nová přístaviště, u kterých bude možné zdarma zakotvit. Ředitelství vodních cest ČR zahájilo výstavbu veřejných přístavišť pro malá plavidla a plavidla osobní lodní dopravy přímo v centru Poděbrad. Plovoucí mola budou bezbariérová a umožní turistům plavícím se po řece bezpečně vystoupit přímo v centru města.
1. 11. 2022
Ředitelství vodních cest ČR zahájilo výstavbu veřejného přístaviště pro malá plavidla v ústecké části Brná. Turisté zde budou mít možnost zdarma vyvázat svou loď až na dobu 48 hodin a z odběrných sloupků doplnit do lodí vodu či čerpat elektřinu. Projekt je součástí komplexní podpory rekreační plavby formou programu výstavby veřejných přístavišť na vodní cestě, který Ředitelství vodních cest ČR dlouhodobě realizuje.
25. 10. 2022
Státní plavební správa zveřejnila na svých stránkách analýzu končící plavební sezóny
25. 10. 2022
Právě vyšlo nové číslo časopisu Vodní cesty a plavba s úvodním slovem ministra dopravy. Dále se časopis věnuje mj. novému LNG terminálu pro ČR v Nizozemí, přípravě plavebního stupně Děčín, modernizaci Vltavské vodní cesty nebo uvolnění blokády ukrajinských přístavů.
14. 10. 2022
Projekt "Úprava ohlaví plavební komory Hořín" získal v jubilejním 30. ročníku soutěže titul STAVBA ROKU 2022! Vybrán byl z 31 nominovaných staveb.
12. 10. 2022
Ředitelství vodních cest ČR odstartovalo výstavbu dalšího veřejného přístaviště pro rekreační lodě na Labi ve Štětí. Síť veřejných přístavišť na Labské vodní cestě bude opět o něco hustší.
29. 9. 2022
Ve spolupráci třinácti evropských zemí bylo v posledních letech vytvořeno zcela nové on-line prostředí pro plánování přepravy a plavby po evropských vodních cestách: EuRIS – Evropské Říční Informační Služby. Systém začal fungovat 29. září a jeho služby jsou zdarma. Veškeré relevantní informace o plavební dráze a o provozu na vodních cestách najdete nově na portálu EuRIS www.eurisportal.eu
12. 9. 2022
Máte zájem podílet se na správě majetku - přístavů, přístavišť a další veřejné infrastruktury vodních cest České republiky? Splňujete podmínky uvedené níže? Pak hledáme právě Vás.
7. 9. 2022
Ředitelství vodních cest ČR vyhlašuje výběrové řízení na pozici Odborný referent pro oblast životního prostředí.
7. 9. 2022
Ředitelství vodních cest ČR vyhlašuje výběrové řízení na pozici Odborný referent oddělení přípravy.
Ředitelství vodních cest České republiky bylo zřízeno Ministerstvem dopravy a spojů ČR 1.dubna 1998 a je organizační složkou státu zřízenou Ministerstvem dopravy, dle ust. § 51 odst 1., zák. č. 219/2000 Sb