Po vodě – ekologicky, levně a v pohodě
  • SILNIČNÍ MOST PODĚBRADY
  • Plavební komora Hořín
  • Hluboká nad Vltavou

Baťův kanál - uzavírka cyklotrasy a zelené turistické

2. 10. 2023
Od 2. 10. 2023 se uzavírá cyklotrasa podél Baťova kanálu i zelená turistická trasa v úseku od přístaviště Skalica po inundanční hráz řeky Moravy, a to včetně přechodu přes jez, který se nachází v těsné blízkosti přístaviště Skalica.
Objízdné trasy jsou v terénu vyznačené viz mapka níže.
Omlouváme se za tato omezení, která budou odstraněna až s ukončením stavby v roce 2025.

Objízdná trasa je rozdělena na dvě varianty, podle toho, kterým směrem se potřebujete vydat, a je popisována od silničního mostu přes Baťův kanál, který se nachází na silnici I/55:

VARIANTA č. 1: podjedete na kole most přes silnici I/55 a vyjedete nahoru na silnici. Dáte se doleva a po silnici I/55 pokračujete cca 3 km, přejedete most přes Moravu a následně zahnete doleva a pokračujete po původní cyklotrase podél Baťova kanálu (Moravská stezka) až do Rohatce a Hodonína.

VARIANTA č. 2: podjedete na kole most přes silnici I/55 a vyjedete nahoru na silnici. Dáte se doprava, přejedete most a hned za mostem zahnete na cyklotrasu, která vede přes průmyslový areál u Sudoměřic. Na konci průmyslového areálu najedete na silnici a pokračujete kousek po silnici. U mostu následně zahnete doprava a pokračujete podél fotovoltaické elektrárny a železniční dráhy až k hraničnímu přechodu. Přejedete přes mostek a po slovenské straně pokračujete podél Radějovky až do přístaviště ve Skalici.
Ředitelství vodních cest České republiky bylo zřízeno Ministerstvem dopravy a spojů ČR 1.dubna 1998 a je organizační složkou státu zřízenou Ministerstvem dopravy, dle ust. § 51 odst 1., zák. č. 219/2000 Sb