Dokončení stavby servisního centra pro lodě v Roudnici nad Labem se posouvá na podzim roku 2024

27. 11. 2023

Hlavním důvodem je zastižení odlišných geologických poměrů v místě stavby oproti původnímu projektu. Výstavba nové opěrné zdi v tomto rozsahu bude mít vliv i na provoz na pobřežní cyklostezce. Od 29. listopadu bude nutné zhruba na dva týdny stezku zcela uzavřít.

Dokončení stavby servisního centra pro lodě v Roudnici nad Labem se posouvá na podzim roku 2024.

Hlavním důvodem je zastižení odlišných geologických poměrů v místě stavby oproti původnímu projektu. Proto je nutné rozebrat a nahradit celou opěrnou zeď, která je nestabilní. Původní projekt počítal jen s demolicí části opěrné zdi.

Výstavba nové opěrné zdi v tomto rozsahu bude mít bohužel vliv i na provoz na pobřežní cyklostezce. Od 29. listopadu bude nutné zhruba na dva týdny stezku zcela uzavřít. K dispozici bude značená objízdná trasa vedoucí přes ulici Sladkovského (viz mapka). Do jarních měsíců pak bude průchod či průjezd po cyklostezce s opatrností možný po provizorní objízdné trase vedoucí po břehu Labe v úrovni stávající cyklostezky, po tzv. bypassu, který ale nebude tvořit zásadní překážku provozu výletníků.

Příjezdovou komunikaci ke stavbě, která vede po horní části opěrné zdi, nebude možné pro příjezd stavební techniky až do výstavby nové zdi využívat. Stavební stroje se proto budou pohybovat pouze po přilehlé cyklostezce či v její těsné blízkosti. Přístup po cyklostezce však není možné využít pro všechny stavební práce, které mají probíhat na části provozního zázemí servisního centra, které vzniká nad opěrnou zdí. Tyto práce jsou proto pozastaveny až do doby, kdy bude zeď obnovena.

Více se dozvíte na stránce projeku Servisní centrum Roudnice nad Labem

Zpět