Otevřeli jsme nové přístaviště pro malá plavidla ve Štětí

3. 08. 2023

Od dnešního dne mohou vodní turisté přistávat také u nového veřejného přístaviště pro malá plavidla ve Štětí na Labi! Svou loď zde mohou zdarma kotvit po dobu 48 hodin a ze tří odběrných sloupků čerpat elektřinu.

Od dnešního dne mohou vodní turisté přistávat také u nového veřejného přístaviště pro malá plavidla ve Štětí na Labi! Svou loď zde mohou zdarma kotvit po dobu 48 hodin a ze tří odběrných sloupků čerpat elektřinu pomocí přístavní karty ŘVC ČR.

  • Molo má délku 62 m a u šesti šikmých výložníků může zakotvit až 12 malých plavidel do 20 m.
  • Molo je konstruováno jako pevné a počítá se s jeho zatápěním už na úrovni pětileté vody.
  • V případě povodní se z důvodu bezpečnosti výložníky sklopí podél mola.
  • Kvůli zatápění břehu je také vlastní ovládání odběrných sloupků umístěno ve výšce na samostatné konstrukci u opěrné zdi.

 

"Letos se jedná již o čtvrté nové přístaviště pro malá plavidla na Labi. Za čtrnáct dní otevřeme ještě další přístaviště v Poděbradech. Jsem rád, že se nám podařilo letos významným způsobem zlepšit infrastrukturu pro rekreační plavbu a začíná se tak na Labi rýsovat souvislá síť veřejných přístavišť," říká Lubomír Fojtů, ředitel Ředitelství vodních cest ČR.

 

Stavbu realizovala společnost Metrostav a.s. a stavební náklady ve výši 25,4 mil. Kč financoval Státní fond dopravní infrastruktury.

 

Více se můžete dočíst v tiskové zprávě nebo na stránce projektu "Přístaviště malých plavidel Štětí".

Zpět