Přístaviště pro rekreační lodě v Roudnici nad Labem je připraveno k provozu

28. 06. 2023

Dnes jsme oficiálně uvedli do provozu nové veřejné přístaviště pro 15 malých plavidel v Roudnici nad Labem. Užívat jej bude možné od 1. července. Turisté plující po Labi tak už nebudou nuceni v tomto městě složitě hledat místo pro přistání a budou moci zdarma vyvázat svou loď až na 48 hod. u jednoho z osmi výložníků nového přístaviště.

Dnes jsme oficiálně uvedli do provozu nové veřejné přístaviště pro 15 malých plavidel v Roudnici nad Labem. Užívat jej bude možné od 1. července. Turisté plující po Labi tak už nebudou nuceni v tomto městě složitě hledat místo pro přistání a budou moci zdarma vyvázat svou loď až na 48 hod. u jednoho z osmi výložníků nového přístaviště. Projekt byl součástí programu výstavby veřejných přístavišť na vodní cestě jako podpora rekreační plavby, který Ředitelství vodních cest ČR dlouhodobě realizuje.

V Roudnici nad Labem v lokalitě Bezděkov, nedaleko centra města, vyrostlo přístavní molo pro malá plavidla délky do 20 metrů. U osmi šikmých výložníků zde může kotvit zároveň až 15 lodí. Z odběrných sloupků mohou doplnit vodu nebo čerpat elektřinu. Stání je zdarma, čerpání služeb za poplatek, který se hradí přístavní kartou ŘVC.

„Přístaviště v Roudnici je již osmým veřejným přístavištěm, které jsme letos otevřeli. Podpora rekreační plavby má smysl, jak nám ostatně ukazuje celoevropský trend,“ říká Lubomír Fojtů, ředitel Ředitelství vodních cest ČR a dodává: „V nejbližší době nás čeká ještě otevření přístavišť ve Štětí a v Poděbradech. Vzniká tak souvislá řada veřejných přístavišť vytvářející spolehlivé zázemí pro volný čas strávený putováním po vodní cestě a poznáváním okolí.“

Více o stavbě se dozvíte na stránce projektu Přístaviště Roudnice.

Zpět