Projekt "Úprava ohlaví plavební komory Hořín" získal titul STAVBA ROKU 2022!

14. 10. 2022

Projekt "Úprava ohlaví plavební komory Hořín" získal v jubilejním 30. ročníku soutěže titul STAVBA ROKU 2022! Vybrán byl z 31 nominovaných staveb.

Vyhlášení výsledků jubilejního 30. ročníku soutěže STAVBA ROKU 2022, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, se uskutečnilo 13. 10. 2022 v Betlémské kapli v Praze. Přihlášeno bylo celkem 79 českých staveb a 4 stavby zahraniční. Pětičlenná porota se během letních měsíců osobně seznámila se všemi stavbami, které objela, a pro nominaci vybrala 31 projektů, z nichž 10 ocenila.

Za ocenění děkujeme! Společnost Metrostav, a.s. odvedla na Hoříně opravdu velký kus práce, která trvala více než 2 roky. Výsledkem je kompletní rekonstrukce velké plavební komory včetně instalace zdvižného mostu přes dolní ohlaví při zachování původního historického vzhledu zdymadla. Návštěvníci tak mohou na místě vidět unikátní zdvižný kamenný most, který zajišťuje projíždějícím lodím podjezdnou výšku 7 m.

Celý projekt byl součástí komplexního projektu "Zvýšení parametrů Vltavské vodní cesty". Hořínská stavba byla spolufinancována Nástrojem Evropské unie pro propojení Evropy CEF.

Více informací o stavbě naleznete ZDE

Zpět